Macbook Servis

Macbook Servis & Macbook Tamir Hizmetleri

 

Macbook Servis hizmetlerimiz arasında, servisimize sıklıkla ekran ve cam kırılmaları gelmektedir. Macbook tamiri sırasında kasa yamulmaları, klavye üstünden sıvı teması gibi arızalara rastlanabiliyor. Servisimize bu arızalarla gelen cihazlar da mevcut.

Macbook tüm modelleri için servisimizde yapılan çalışmalar ve onarım hizmetleri için kullandığımız yedek parçalar servis orijinalidir. MacBook Pro Retina, MacBook Air, Macbook modelleri tamir fiyatlandırmaları hakkında detaylı bilgileri müşteri hizmetlerimizden alabilirsiniz. Servisimizin konumuna buradan ulaşabilirsiniz: http://www.demirada.com/iletisim

Macbook Tamiri Istanbul

Macbook Servis’e kabul edildiğinde neler yapılır?

Macbook servis işleyişi arıza tespiti ile başlar. Arızası tespit edilen Macbook, arızaların detayları için bir ön rapor hazırlanır ve müşteriye sunulur. Fiyat ve detayları inceledikten sonra tarafımıza onay verilmesi halinde tamir işlemlerine başlanır.

Macbook’umun garantisi var, servisinize kabul ediyor musunuz?

Garanti dahilinde Macbook onarım yaptırmanız için yetkili servisler ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Servisimiz özel servistir ve onarımları ücretli yapmaktadır. Garantisi devam eden cihazlara müdahalemiz sonucunda cihazınızın garantisi iptal olacaktır.

Macbook Servis işlemleri uzun sürer mi?

Servis işleminin zorluk derecesi, yedek parça temini, servis doluluğu oranına göre farklılık göstermektedir. Bazı durumlarda Türkiye’de bulunamayan yedek parçalar çıkabiliyor, bu durumda özel sipariş üzerine yurtdışından ürünün gelmesi zaman alabilir. Genellikle anakart tamiri 1-3 hafta sürer ancak bazı durumlarda daha uzun yada belirtilen sürenin daha öncesinde işlemleri bitmiş olur.

Macbook Servis kalite standartları nelerdir?

Macbook servis, onarım işlemleri profesyonel ekibimiz tarafından ele alınır ve dünya standartlarında teknik ekipmanlar kullanılarak yapılır.

Özellikle servis orijinali yedek parça kullanılması her model Apple için çok önemli bir konudur. Servisimizde piyasada satılan ucuz yan sanayi ürün kullanılmıyor.

Macbook ekran değişimi nasıl yapılır?

Eğer LCD ekranda görüntü kaybı varsa, ekran değişimi yapılır. Bu durumun haricinde, ekranın üst katmanında ön cam kısmı mevcut. Bu parça sadece koruyucu bir camdan ibarettir. Ön camın kırılması durumunda Macbook Retina ekran modellerinden önce çıkan modellerde sadece cam değişimi mümkün. Retina dahil üst segment ürünlerin ön camı dahi kırılsa komple LCD ekran, hatta bazı durumlarda komple kasanın değişimi gerekmektedir.

Macbook anakart değişimi yapıyor musunuz?

Macbook anakartı değişimi servisimizde yapılmamaktadır. Bunun sebebi, cihazın anakartının maliyetlerinin yüksek olmasıdır. Anakart değişimi yapmak yerine anakart üzerindeki arızayı tespit edip, gerekli çip değişimlerini yapmak çok daha uygundur. Bu yüzden servisimiz anakart tamiri yapıyoruz. Anakart tamirinde çip değişimi yapıldığı için tamir demek de doğru olmaz “çip değişimi” daha doğru bir tabir olabilir.

Macbook Tamiri FiyatlandırmasıAnakart üzerindeki çiplerden ses entegresi, kablosuz ağ çipi, güç entegresi ve daha bir çok yardımcı elemanlar mevcut. Deneyimli bir teknisyen kendine has deneme teknikleriyle anakartın üzerinde hangi çipte ne sorun var anlayabilir. İşte bu noktada uzman teknisyenlerimiz size yol gösterecektir.

Macbook tamiri nasıl yapılır

Macbook tamiri için servisimize gelen MacBook Pro, Macbook Retina, MacBook Air, Macbook serileri cihazlar için öncelikle arıza tespiti yapılması gereklidir. Uzman teknisyenlerimiz macbook tamirine gelen cihazların arıza tespitlerini ve problemin nereden kaynaklandığını bulup müşteriye bilgisini verir. Macbook tamir fiyatlandırmasınının yapılmasının ardından müşteriye bilgisi verilir onay alınır daha sonrasında macbook tamire başlanılır.

Macbook tamir fiyatlandırması

Macbook tamiri yapılmadan önce fiyatlandırma yapılması mümkün olmayabiliyor. Bazı durumlarda Macbook’un detaylı kontrolleri yapılması gerekiyor. Anakart arızası olan cihazlar için komple anakart araştırılmalıdır. Macbook tamir fiyatlandırması hakkında detaylı bilgi için müşteri hizmetlerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Macbook anakart tamiri fiyatı

Macbook’ların anakartı üzerinde onlarca entegre vardır. Bu entegrelerin hepsinin farklı işlevleri vardır. Dolayısıyla Macbook anakart tamiri fiyatı için bu entegrelerin tek tek incelenmesi gerekmektedir. İnceleme sonrası bir veya birden fazla entegre, çip değişimi gerekebilir. Bu durumların hepsi Macbook anakart tamiri fiyatını etkilemektedir.

Macbook çabuk şarj bitiyor tamiri nasıl yapılır?

Servisimize Macbook şarj çabuk bitiyor şikayetiyle gelen cihazların çoğunluğu pil/batarya sorunundan kaynaklanan problemlerdendir. Ancak bazı durumlarda anakart üzerinde şarj kontrol entegresi veya başka bir çipten kaynaklı problemler olabiliyor.

Şarj olmayan Macbook’lar genelinde ise yine şarj kontrol entegresi sorunu olabilir. Bu gibi sorunlar çok detaylı ve çeşitli nedenleri olduğundan müşteri hizmetlerimizle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

Macbook pil değişimi

Macbook’ların pilleri genellikle bir süre sonra arızalanabiliyor. Arızalanan Macbook pil değişimi, servisimizde yapılmaktadır. Pil sorunlarının giderilmesi için pilin değişmesi şart. Tamiri mümkün değil. Servisimizde Macbook pil değişimi fiyatı için müşteri temsilcimizle görüşmeyi unutmayın.

MacBook Pro Retina ekran değişimi

MacBook Pro Retina modellerde ekran kırılması, ekranda lekelenmeler gibi sorunlar çıkabiliyor. Bu durumda ekranın değişip değişmeyeceği konusunda uzman teknisyenimiz MacBook Pro Retina modeli için özel ekspertiz uygulaması gerekmektedir. Bazen ekranı değişeceğine inandığınız MacBook Pro Retina modeliniz için ekranın değişmesi yerine ufak bir tamir görmesiyle sonuçlanabilmektedir.

Macbook garantili işçilik ve yedek parçalar

Teknisyenlerimize o kadar güveniyoruz ki, işçilik dahil olmak üzere yedek parçalarımız ayrıca garantilidir. Arkasında durmadığımız hiç bir işe adımımızı atmıyoruz.

Apple Servis Hizmetleri

Apple cihazınızın modeli ne olursa olsun özel servis olarak tüm bu sorunları kökünden çözüyoruz. Uzun yılların verdiği deneyimler sayesinde Apple servis ihtiyaçlarınızı anında tespit ediyor ve bu sorunları ortadan kaldırıyoruz.

Müşteri memnuniyeti en önemli prensibimiz olduğu için sizlere tamir öncesinde de hizmet veriyoruz. Telefonunuzu tamire yollamadan önce onarım ve bakım departmanında görevlendirilen personellerimiz ile iletişime geçebilir ve personellerimizden gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Yeni model Macbook’lar için Apple resmi sitesine göz atabilirsiniz: https://www.apple.com/tr/macbook-pro

Sevdiklerinizle İletişimi Koparmayın...

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.